Kelionė į Europos Parlamentą Briuselyje

Kovo 24-29 dienomis TS-LKD  Kauno Jaunimo bendruomenės septyni nariai kartu su Kauno rajono JB nariais europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės –Mikulėnienės kvietimu vykį Europos Parlamentą Briuselyje.

Kadangi keliavome autobusu, turėjome galimybę pasigrožėti ir Vokietija. Antrąją kelionės dieną lankėmės Kelne, 4- ame pagal dydį Vokietijos mieste, kuris įsikūręs šalia Reino upės.  Didžiulį įspūdį paliko Gotikinė 157 m. aukščio Kelno katedra,  esanti šalia Kelno traukinių stoties.  Ši katedra yra trečia pagal aukštį pasaulyje.

Trečią dieną lankėmės Achene.  Šio miesto simboliu yra laikoma daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojanti katedra. Katedra buvo pradėta statyti Karolio Didžiojo valdymo laikotarpiu (786 m), nenuostabu, kad jam mirus (814m ) šventovė tapo jo amžino poilsio vieta.  1978 m. Acheno katedra buvo įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Karolio Didžiojo vardu pavadinta Acheno miesto tarptautinė Karolio Didžiojo premija – nuo 1950 m. miesto rotušėje teikiamas apdovanojimas už pastangas siekiant Europos vienybės, šį apdovanojimą šiemet atsiims ir Lietuvos Prezidentė – Dalia Grybauskaitė.

 

Mozelio upės šlaitai nusėti viduramžių pilimis ir vynuogynais, o slėnis – mažais jaukiais miesteliais.Vykome į Eltz pilį, kuri įsikūrusi netoli Mozelio upės, ši pilis gyvuoja nuo viduramžių, buvo pastatyta XII amžiuje, priklausė kilmingai šeimai ir tebepriklauso tos pačios giminės 33 kartai.

Ketvirtąja dieną pasiekėme savo kelionės tikslą- Europos Parlamentą. Ten susitikome su europarlamentare Radvile Morkūnaite – Mukulėniene, kuri mums papasakojo apie darbą Europos Parlamente ir apie komitetus, kuriems priklauso.

Vėliau mūsų laukė susitikimas su knygos „Tarp pilkų debesų“ autore Rūta Šepečiu. Autorė yra lietuvių kilmės JAV rašytoja. Šiame romane pasakojama apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais. Šis romanas jau yra išverstas į 44 kalbas. Rašytoja paliko labai gerą įspūdį, kaip be galo šiltas ir nuoširdus žmogus.

Briuselyje lankėmės žymias miesto vietas : Karaliaus rūmus, Žemutinę miesto dalį, senamiestį, Didžiąją aikštę. AČIŪ Radvilei už puikiai praleistą laiką.

Laura Pauparytė

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: