A.Kubilius apie gausią klausytojų auditoriją: “sunku patikėti tuo ką čia matau”

Vasario 27 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius lankėsi Kaune, kur dalyvavo dviejuose šauniuose renginiuose. TS-LKD Kauno skyrių pirmininko Andriaus Kupčinsko ir partijos Kauno Jaunimo bendruomenės organizuotas susitikimas su naujais partijos nariais bei vėliau vykusi Ronald Reagan klubo diskusija “Politika, žiniasklaida ir tu” 555223_10151336876763182_1359506806_nnudžiugino tiek organizatorius, tiek susirinkusiuosius bei buvo pasiektas lankomumo rekordas. Apie žiniasklaidą ir politiką diskutuojančių A.Kubiliaus ir A.Užkalnio, gyvai klausėsi sausakimšas Džem’Pub klubas, o internetinę transliaciją stebėjo apie trys tūkstačiai žmonių.

Naujų narių susitikimas su partijos pirmininku

A.Kubiliaus teigimu, vienas iš pagrindinių TS-LKD ideologinio ir organizacinio atsinaujinimo variklių, turi/gali būti diskusijų klubų – intelektualios erdvės kūrimas. Pirmininkas pasidžiaugė, kad susitikimas su naujais partijos nariais, yra būtent ta intelektuali erdvė, kurioje mes galime tobulėti kaip organizacija ir bendruomenė. Bendruomenė, kuri remiasi koservatoriška ideologija.

“Atsakymas į klausimą kas yra konservatizmas – paprastas, tai – krikščioniškųjų idėjų įgyvendinimas politinėje erdvėje, kuris leidžia suvokti kuo turi rūpintis valstybė žmogaus kasdienybėje” – sakė partijos pirmininkas. Pasak A.Kubiliaus, žmogus kaip vienas individas yra pažeidžiamas, be moralinio imperatyvo, kuris formuojamas šeimoje ir bendruomenėje, žmogui sunkiau suvokti, kaip susikurti geresnį gyvenimą. Be to konservatoriai teigia, kad nereikia griauti tos terpės (šeimos, bendruomenės, švietimo, bažnyčios), kurioje formuojasi moralinis imperatyvas. Tuo tarpu liberalams svarbiausia individas, kuris, anot jų, yra pajėgus atsiskleisti tik būdamas visiškai laisvas, nesaistomas jokių moralinių imperatyvų. Socialdemokratai tiki, kad valstybė yra svarbiausia, ji gali sukurti žmonėms gerovę.

A.Kubiliaus teigimu, 1990 m. Lietuvoje iš esmės vyko “konservatyvioji” revoliucija, pastangos grįžt į tą aplinką, kuioje  buvo stiprūs šeimos ir bendruomenės institutai. Ši aplinka yra pirminis totalitarinių režimų taikinys, nes norint pavergti valstybę, reikia sugriauti iki tol buvusią vidinę visuomenės struktūrą: “1990 m. vyko didysis valstybės restitucijos procesas”, sakė A.Kubilius pridurdamas, kad kelias atgal į normalią vakarietišką būseną yra ilgas, reikalaujantis daug pastangų, keliantis iššūkius.

482457_10151336876853182_1482841377_nVertinant pagal tris dimensijas: valstybės, ekonomikos ir visuomenės, pastaroji yra mažiausiai paveiki pokyčiams. Pasak A.Kubiliaus per visą nepriklausmybės laikotarpį visuomenė pasikeitė nežymiai. Vistik bandydamas atsakyti į klausimą, kaip įsivaizduoja Lietuvą po 20 m., TS-LKD pirmininkas prognozavo, kad Lietuva modernės, bet kokiu tempu tai vyks, priklausys nuo mūsų pačių.

A.Kubilius, paklaustas kaip vertina TS-LKD tolesnę veiklą ir galimus pokyčius, nurodė, kad žmonių kvalifikacija turi ir pamažu tampa modernizacijos kriterijumi, o gerąją skyrių patirtį reikia dalintis su kitais. Pasak pirmininko: “TS-LKD Kauno skyrių sueiga šioje vietoje turi tapti pavyzdžiu ir rimta pagalbininke peržiūrint, tobulinant kitų partijos skyrių veiklą. Sustoti negalime, savivaldos rinkimai jau už dviejų metų.”

“Tikiuosi, kad toks jaunimo klubo arba intelektualinės edvės formatas Kaune taps tradiciniu ir mums pavyks sukurti tvirtą bendruomenę, kaip avilį, simbolišką susirinkimo vietos pavadinimą”, – baigiantis susitikimui sakė A.Kupčinskas.

 Ronald Reagan klubo diskusija: Politika, žiniasklaida ir tu

Ketvirtą kartą Kauno mieste vykusi dešiniojo jaunimo Ronald Reagan klubo diskusija, sulaukė ypatingo susidomėjimo. Visi norintys paklausyti renginyje kalbėjusių A.Kubiliaus ir A.Užkalnio netilpo Džem’Pub klubo patalpose. Džiugu, kad šis renginys buvo transliuojamas tiesiogiai portale “Kas vyksta Kaune” ir sulaukė apie trijų tūkstančių žiūrovų. Toks gausus susirinkusiųjų būrys A.Kubiliui priminė Ronald Reagan frazę – “Don’t be afraid to see what you see”, ją perfrazuojant, TS-LKD pirmininkas sakė: “sunku patikėti tuo ką čia matau”.

533197_10151453539827305_440304848_nPradėdamas diskusiją, A.Užkalnis įvertino Lietuvos žiniasklaidą, sakydamas, kad ji yra gana gera ar net geresnė nei galima tikėtis pagal įvairias mūsų valstybės charakteristikas. Žiniasklaidoje yra daug populizmo ir bulvarinių žinių, bet žmonės juos mėgsta, dažnai net nenori skaityti nieko kito. To pasekoje, dalis žurnalistų neturi troškimo atlikti savo misijos – informuoti skaitytojo. Pasak A.Užkalnio: “populistinė žiniasklaida buvo ir bus, bet reikia tikėtis laipsniško kokybės gerėjimo”.

Juokaudamas A.Kubilius užsiminė, kad: “labiau mėgčiau Lietuvos žiniasklaidą, jei pastaroji mažiau mane kritikuotų”. Kitavertus, Lietuvos žiniasklaida yra gana paviršutiniška, technologijos, noras kuo greičiau pateikti naujienas tapo savotišku iššūkiu, kuris keičia tiek skaitymo, tiek rašymo įpročius, o socialiniuose tinkluose turinys yra keičiamas vieno sakinio žinutėmis. Skubėjimas ir savotiška Lietuvos žinių portalų konkurencija nepalieka laiko refleksijai apie tai, ką žurnalistas išgirdo. Jie nebeturi laiko mąstyti apie tai, ką išgirdo ir patikrinti ar tai tiesa, todėl jie tampa patyrusių politikų įkaitais, transliuojančiais butent tokią žinią, kurios reikia vienam ar kitam politikui. Šioje terpėje puikiai jaučiasi populistinės, vienos žinios partijos ir tokie vienos žinios lyderiai kaip Viktoras Uspaskich ar Rolandas Paksas.

Kaip sakė A.Užkalnis: “populistai kol kas puikiai naudojasi ta galimybe apgauti nepasiruošusį žurnalistą, tačiau kažkada turime įveikti šią kliūtį, kažkada mes įlipsime į tą įkalnę”. Į įkalnę įlipsime todėl, kad turinys yra svarbiausia, o skaitantys žmonės reaguoja į pateiktą informaciją, kurią giria ar kritikuoja, o tai tampa kriterijumi ir nuoroda žurnalistui, kuria kryptimi tobulėti.

Kalbėdamas apie tai, ką jaunimui gali pasiūlyti politika, A. Kubilius teigė: „Lietuvoje politika iš šiol nebuvo labai stabili ir jaunam 155968_10151453539192305_1843187088_nžmogui sieti savo karjerą su konservatoriais, liberalais ar socialdemokratais nebuvo lengva dėl ilgalaikės perspektyvos trūkumo. <…> Aš manau, kad ilgainiui partinė sistema Lietuvoje vis labiau išsigrynins. Jauniems žmonėms bus aišku, kad susiedami savo gyvenimą su politine partija, net jei ji tuo metu ir nėra valdžioje, jie gaus  galimybę siekti savo politinės karjeros ir save realizuoti. Jaunas žmogus žinos, kad su viena ar kita stabilia tradicine partija jis pasieks to, ką yra užsibrėžęs savo gyvenime.“

Savo ruožtu, komentuodamas žiniasklaidos patrauklumą jauniems žmonėms, A. Užkalnis dalinosi asmeniniais pastebėjimais: „Jaunimas nori dirbti žiniasklaidoje, nors tam nėra sudarytos ypatingai geros sąlygos. Man manymu, situacija ilgainiui taip pat tūrėtų keistis ir jauni žmonės norės reikštis žiniasklaidoje dar labiau, nes tai yra augimo procesas. <…>  Matau pakankamai daug jaunų ir entuziastingų žmonių, kurie eina į žurnalistiką nusiteikę dirbti ir mokytis, kurie nenori tiesiog gauti diplomą, o po to dirbti kokioje nors šiltoje Seimo nario padėjėjo vietoje. Šie žmonės nori užsiimti rimta žurnalistika.“

Kaip sakė A.Užkalnis: “populistai kol kas puikiai naudojasi ta galimybe apgauti nepasiruošusį žurnalistą, tačiau kažkada turime įveikti šią kliūtį, kažkada mes įlipsime į tą įkalnę”. Į įkalnę įlipsime todėl, kad turinys yra svarbiausia, o skaitantys žmonės reaguoja į pateiktą informaciją, kurią giria ar kritikuoja, o tai tampa kriterijumi ir nuoroda žurnalistui, kuria kryptimi tobulėti.

JAV prezidento Ronald Reagan klubas, vienijantis dešinįjį jaunimą. Prie klubo veiklos gali prisidėti visi norintys.

Ronaldo Reagano klube Kaune ankščiau diskutavo Mindaugas Špokas su Liudu Mikalausku, Rasa Juknevičienė su Algiu Ramanausku, Donatas Jankauskas su Kun. Kęstučiu Kėvalu.

Jonas Banys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: