Senąsias Fredos kapinaites tradiciškai tvarkė jaunimas

Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių šventėms tampa įprasta maldinai susikaupti, aplankyti artimųjų kapus. Šiomis dienomis žvakelę uždegti norisi ne tik ant artimųjų kapų, bet ir ant pamirštų amžinojo poilsio vietų, kurias jau seniai bešildė žvakės šviesos šiluma.

Jaunimas nenuleidžia rankų

Betvarkant senąją Fredos bažnytėlę

Kauno Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų partijos jaunimas tradiciškai jungėsi į talką, kurios metu tvarkė senąsias Fredos kapinaites. Prieš šešiasdešimt metų uždarytų kapinaičių priežiūrai ir Fredos koplyčiai išties reikia nemažo materialinio indėlio, kad  būtų išsaugota istorinė jų atmintis. Šios kapinaitės – istorinės, o iki šiol stūksanti šventovė prieš vienuolika metų buvo įtraukta į LR nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Todėl Kauno Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų jaunimas nusprendė talka pagerbti anapilin išėjusių žmonių atminimą ir sutvarkyti koplyčios teritoriją.

Talkininkai grėbė lapus, genėjo medžius, tvarkė apleistus kapus. Tradicinę tvarkymo akciją jaunimo atstovai pabaigė uždegdami žvakutę ant kiekvieno kapo. Aleksoto dekanas kan. D. Brogys džiaugėsi, kad kiekvienais metais minint Amžinybėm išėjusių vėlių šventes Kauno jaunimo atstovai savanoriškai pasisiūlo aptvarkyti senųjų Fredos kapinių teritoriją: „Išties džiugu, kad yra jaunų žmonių, kurie savo rankomis prisideda prie istorinių kapinių ir jau ne pirmą šimtmetį menančios koplyčios išsaugojimo. Ypač pagirtina, kad tai yra daroma savanoriškai.“

Tvarkymui besibaigiant

Po visų talkininkų darbų Fredos kapinaitės tapo jaukesnėmis iš šviesesnėmis. Savanoriai prisidėjo prie apleistų kapinaičių ir Fredos šventovės aplinkos sutvarkymo. „Viliamės, kad mūsų pastangos aptvarkyti šią unikalią aplinką įkvėps visuomenės dėmesį, kad istorinių kapinių ir koplyčios nesugriaus laikas ir žmonių dėmesio stoka“ – savo nuomonę dėstė Kauno Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų Kauno skyriaus Jaunimo bendruomenės pirmininkė A. Gedvilienė.

Prie Fredos koplyčios ir kapinaičių priežiūros prisideda ir mokiniai

Artėjant lapkričio mėnesio susikaupimo laikotarpiui Viešosios įstaigos Kauno Julijanavos katalikiškos vidurinės mokyklos mokiniai su mokytojais jau ne pirmus metus vykdo projektą „Uždekime žvakelę“. Projekto metu visi mokyklos mokiniai pasiskirsto teritorijomis po Aleksoto seniūniją ir tvarko seniai užmirštus mirusiųjų kapus. Dalis mokinių tvarkė senųjų Fredos kapinių aplinką. „Mokiniai visada noriai prisideda prie talkos prieš mirusiųjų pagerbimo šventes. Tokių talkų dalyviai ir organizatoriai parodo, jog nereikia pamiršti ir Amžinybėn išėjusių artimųjų vėlių, o tą rūpestį gyvieji ir išreiškia per talkas, žvakelės uždegimą ir maldą.“ – kalbėjo mokyklos direktorius V. Zuzevičius. Direktorius džiaugėsi, kad Kauno Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų partijos jaunimas surado laiko bendradarbiauti su moksleiviais.

2011 m. lapkričio mėnesio pradžioje buvo minimas 120 m. Fredos koplyčios pašventinimo jubiliejus, kuriame dalyvavo Vilkaviškio vyskupijos Aleksoto dekanato, Katalikų Bažnyčios atstovai, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų Kauno skyriaus Jaunimo bendruomenės atstovai, mokyklos mokiniai. Aleksoto dekanas kan. D. Brogys džiaugėsi, kad po minėjimo šventės Fredos koplyčia buvo uždengta laikinu stogu: „Tikimės, kad ateityje šventovė bus atrestauruota ir jos durys atsivers visiems tikintiesiems. Šiandien svarbu prisidėti tuo, kuo galime – malda ir geranoriška talka.“

Kristina Bedaitė

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: